Kosmetyki apteczne

Apteki z każdej strony zalewają nas informacjami na temat nowych produktów. W reklamach słyszymy o specyfikach, które nie tylko pomogą nam pozbyć się dolegliwości zdrowotnych, ale również wpłyną w sposób zbawienny na skórę.

Takie kosmetyki, sprzedawane w aptece nazywa się dermokosmetykami. To szeroka gama produktów do stosowania zarówno do cery zdrowej, jak i tej z problemami dermatologicznymi lub alergologicznymi. Dermokosmetyki sprzedawane są w aptekach, ponieważ dzięki aktywnym składnikom biologicznym działają podobnie do leków. Zwykłe maści lub kremy wpływają głównie na nawilżenie lub odżywienie skóry.

Czym są kosmetyki organiczne?

Po dermokosmetykach można spodziewać się właściwości leczących. Często są polecane przez lekarzy jako uzupełnienie terapii. Te produkty zawierają minimalne ilości konserwantów, substancji zapachowych i barwników. Dzięki temu dermokosmetyki są idealne dla osób z alergią lub wrażliwą na podrażnienia skórą. Skład zależy od przeznaczenia produktu: wyróżniamy kosmetyki na trądzik, dla skóry podrażnionej czy poparzonej. Składniki zawarte w dermokosmetyku będą też różne w zależności od tego czy są przeznaczone dla cery suchej, tłustej czy mieszanej. Kosmetyki polecane dla niemowląt jak na przykład Bepanthen, zawierają witaminy A, E i C, alfahydroksykwasy, mocznik oraz kwas hialuronowy.

cosmetic photo

Z kolei w zwalczaniu trądziku dużą rolę odgrywa witamina E, która działa przeciwtrądzikowo i przyspiesza gojenie się skóry. Kosmetyki apteczne są polecanie nie tylko dla skóry z problemami. Szeroka gama produktów to maści, kremy i balsamy przeznaczone dla osób, które po prostu chcą by ich skóra była dobrze odżywiona i nawilżona.

Dodaj komentarz